Mezoterápia: az egyik leghatékonyabb hatóanyag bejuttatási módszer
A kozmetika készítmények alkalmazásának alapvető dilemmája a hatóanyagok bőrön át történő limitált felszívódó képessége. Termékek szarurétegen át történő hagyományos felhasználása során többé-kevésbé az elhalt szaruréteget kezeljük, amely már nem képes megújulásra. Ilyenkor csak a bőr tüneti állapotán, szárazságérzeten, zsírosodáson javíthatunk, de igazi bőrmegújító hatást nem tudjuk elérni, mivel a hatóanyagokat nem vagyunk képesek megfelelő mélységbe juttatni. Márpedig számos kozmetikai tünet illetve tünetegyüttes a laza rostos kötőszövetből ered.
Orvosi szinten közvetlen injekciózással könnyű szerrel bejuttathatók a szükséges hatóanyagok, viszont a kozmetikai ipar régóta küzd ennek a fájdalommentes kozmetikai alternatívájával. Az orvos-kozmetológia területén a tűs és tű nélküli mezoterápia igazi nagy áttörést jelentett. Hatékonyságát mi sem tükrözi jobban, minthogy napjainkra orvosok és kozmetikusok ezrei alkalmazzák az eljárást a világ minden pontján. Mezoterápiás hatóanyagaink steril és koncentrált mono- vagy koktél-anyagok, melyek képesek a bőr mélyebb rétegeibe közvetlenül a problémáért felelős sejtekhez eljutni és ott terápiás hatásuk kifejteni.
Bármely mezoterápiás eljárásról legyen szó a kezelhető tünetek skálája igen széles
- arcfiatalítás,
- gyulladáscsökkentés,
- hisztamin felszabadulás csökkentése,
- cellulit kezelés,
- alakformálás,
- kötőszöveti gyengeségek kezelése (petyhüdt bőr, stria),
- érfalerősítés,
- hajhullás,
- pigmentfolt problémák,
- mélyrétegi hidratálás.
A tű nélküli mezoterápia megjelenése lehetőséget adott a számunkra, hogy a mezoterápiával összefüggő hatékony penetrációt fájdalommentesen kínáljuk vendégeink számára. Az esztétikai orvoslásban és kozmetikai gyakorlatban egyaránt számos kezelési alternatívát nyújt az arc és a test bőrének szépítésében. A tű nélküli mezoterápiás kezelések során vendégeinknek nem kell számolnia a kellemetlen fájdalommal, eritémával, vagy az esetlegesen kialakuló véraláfutásokkal. Amerikai bőrgyógyászok 1970-ben, hogy megfelelő hullámhosszúságú és rövid idő alatt kibocsátott intenzív elektromos impulzus eredményeként a sejtmembránok polarizációja megváltozik. Azaz elektromos stimuláció megfordítja a sejtek polaritását, megakadályozva ezzel az elektrolízist. Apró sejt közötti csatornák nyílnak meg, melyek lehetővé teszik az orvosi tisztaságú hatóanyagok áthatolását a mélyebb rétegekbe.
Előtte – utána